KONST / Litografier / Färglitografi 15075218
nr 1507 5218
Axel Salto
(1889-1961), Danmark
Häst. Signerad, numrerad 110/260. Färglitografi, bildmått: 56x41 cm, yttermått inklusive ram: 71x54 cm
Axel Salto, dansk grafiker och keramisk formgivare född 1889, död 1961.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 5 december 2022
kl 18:09:33
2/12 02:10:52
300 kr
3/12 10:31:35
Axel Salto
Läs mer om Axel Salto